Ana içeriğe atla

Türkiye Yazarlar Birliğinden Yamak Ahmet Dizisine Ödül

Türkiye Yazarlar Birliği, 2011'in yazar, fikir adamı ve sanatçılarını belirledi. İşte o isimler...
Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz, düzenlediği basın toplantısı ile 2011 yılında ödüle lâyık görülen yılın yazar, fikir adamı ve sanatçılarını açıkladı. Ödüllerin tam bir hakkaniyet ve liyakat esasına göre değerlendirilerek tespit edildiğini belirten Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Yavuz, ödül sahiplerine ileri bir tarihte belgelerinin takdim edileceğini söyledi.

Türkiye Yazarlar Birliği 2011 yılı yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları şöyle: "Mukadder Gemici 'Asla Pes Etme' kitabıyla hikâyede, Arif Ay 'Şiirimin Şehirleri' kitabıyla şiirde, Güray Süngü 'Kış Bahçesi' kitabıyla romanda, Reşit Güngör 'Kalkan Güzün Son Konuğu' kitabıyla denemede, İhsan Fazlıoğlu 'Aşk İmiş Her Ne Var Âlem'de kitabıyla fikirde, Ahmet Özcan 'Türkiye'de Popüler Tarihçilik' adlı kitabıyla araştırmada, Fatih M. Şeker 'Selçuklu Türklerinin İslâm Tasavvuru' kitabıyla incelemede, Necip Tosun 'Modern Öykü Kuramı' kitabıyla edebi tenkitte, Ülkü Özel Akagündüz 'Dost Şehirler Âşina Yüzler' kitabıyla gezide, Fatih Yeşil 'Aydınlanma Çağında Bir Osmanlı Kâtibi Ebubekir Râtib Efendi (1750 – 1799)' kitabıyla biyografide, Bülent Ata 'Atlar Geliyor' kitabıyla çocuk edebiyatında ödüllendirildi. 

Nasuhi Güngör (Star Gazetesi) basın fikirde, Salih Tuna (Yeni Şafak Gazetesi) basın fıkrada, Gülcan Tezcan (Star Gazetesi) basın röportajda ödüle değer bulundu. Dergi yayıncılığında Aksiyon, elektronik yayıncılıkta 'dünyabizim' internet sitesi, TV kültür programında 'Derkenar' programı ile TRT, sinemada 'Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi' filmiyle yönetmen Onur Ünlü ödüllendirildi. 

Halk kültüründe halk kültürü çalışmalarına katkıları dolayısıyla Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, kamu yayıncılığında TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı, özel yayıncılıkta Profil Yayınlarına kültür hayatına yaptıkları katkılar dolayısıyla ödüllendirildi. Ayrıca Ahmed Hatiboğlu Beste Külliyâtı kitabıyla Türkiye Diyanet Vakfı'na yayıncılık özel ödülü verildi.

Türk müziği alanında Ertuğrul Erkişi 'Safahattan Şarkılar' albümü ile, şehir kitaplarında 'Aynalı Kavak' yazılarıyla Fahri Tuna, TV dizisi dalında 'Yamak Ahmet' yapımı ile TRT ve radyo programı dalında Seyr FM'de 'Yaşayan Hatıralar' programıyla Mahmut Bıyıklı 2011 yılı çalışmaları dolayısıyla ödüllendirildi. 

Ayrıca her yıl geleneksel olarak verilen Kültür Bilim ve Sanat hayatına verdikleri eserler ile hizmet etmiş kişilere verilen Üstün Hizmet Ödülleri bu yıl Nuri Pakdil, Prof. Dr. Süleyman Uludağ ve Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak'a verildi.


BAŞAK PARLAK FACEBOOK

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Basak Parlak - Fotografları

ÖZGÜR MASUR VE FERHAT KAZANCI'YA TESEKKÜRLER FOTOĞRAF:SAHİN TUHAN MODEL: BAŞAK PARLAK PRODÜKSİYON: ÖZGE YUKAY MAKYÖZ:GÖKÇE ÇULCU KUAFÖR:ATALAY DOĞAN ASİSTAN:KAAN ÇELİKAY
www.facebook.com/PARLAKBASAK

Başak Parlak InStyle Haziran Sayısında

Başak Parlak'den Gönderi InStyle`ın 99`uncu sayısında kapağımıza Özge Özpirinçci konuk oluyor Balta Limanı`ndaki Japon Bahçe`sinde kameramız karşısına geçen Özge Özpirinçci renkli ve iç açıcı kıyafetlerle poz verdi. Mesleğine ve stiline dair detayları anlatan güzel oyuncu, röportajda hayatıyla ilgili ipuçları da veriyor. Haziran sayısında Paşa Gönlüm dizisinin genç başrolüLeyla Feray; Fatih Harbiye dizisinde rol alanBaşak Parlak tatil şıklığını yansıtan kombinlerle; Begüm Yılmaz seksi plaj kombinleriyle bulabilirsiniz. Stil&Erkek sayfalarındaysa oyunculuğu ve müzisyenliği birlikte yürüten Keremcem var.
Kırmızı halıdan yaz trendleri; Cannes`ın en iyi stilleri; Kenzo`nun kreatif direktörleri Humberto Leon ve Carol Lim`den stil ipuçları; sezonun öne çıkan grafik tişört modelleri; havalı yaz kombini ipuçları; sörf trendini kullanma tiyoları; kırmızı halı davetinden gündelik ortama kadar beyaz gömlek rehberi, trend renkleri birlikte kullanma ipuçları; mayo ve bikini trendleri; yaza …

Yamak Ahmet 1.ve 2.Sezon Bölümleri