Başak Parlak yamaç paraşütüyle uçtu

Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne tatil için gelen sinema ve dizi oyuncusu 27 yaşındaki Başak Parlak, 1965 rakımlı Babadağ'dan yamaç paraşütüyle uçtu.

'Doktorlar', 'Fikrimin İnce Gülü, 'Bugünün Saraylısı', 'Uygun Adım Aşk' ve 'Sevdam Alabora' dizileriyle 'Şevkat Yerimdar' ve 'Neva' gibi sinema filmlerinde rol alan oyuncu Başak Parlak, Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'ne tatil için geldi. Birlikte tatil yaptığı kız kardeşi Burcu Parlak ile birlikte yamaç paraşütüyle uçmak isteyen Parlak, 1965 rakımlı Babadağ'ın 1800 metre pistine çıktı. Güzel oyuncu, özel bir firmadan yamaç paraşütü pilotu Sebahattin Kılıç, kız kardeşi ise Halil Kayır ile tandem (ikili) atlayış yaptı. Arka arkaya havalanan abla kardeşin paraşütleri, yükselen hava akımıyla 2500 metre yükseğe çıktı. Uçuş için farklı bir güzergah seçen Parlak, dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu'nu gökyüzünden izleme fırsatı buldu.

GÖKYÜZÜNDE ŞARKI SÖYLEDİ
Pilot Sebahattin Kılıç'a 'Sebo' diye seslenen Başak Parlak, yükseklik ve uçuşun detayları hakkında bilgi aldı. Parlak, pilotuyla gökyüzünde şarkı da söyledi. Ölüdeniz üzerine geldiğinde pilotun yaptığı akrobatik hareketler Parlak'ı heyecanlandırdı. Daireler çizerek hızla alçalan paraşütte cesaretiyle dikkati çeken güzel oyuncu, çığlıklar attı. 1 saat 10 dakika havada kalan Parlak, Belceğiz Plajı'na sorunsuz indi.

'YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPMAK ÇOK GÜVENLİ'
Paraşüt pilotu Sebahattin Kılıç'a teşekkür eden Parlak, Babadağ'dan havalandıktan sonra Kabak Koyu'na doğru uçtuklarını söyledi. Uzun ve keyifli bir uçuş gerçekleştirdiklerini anlatan Parlak, 2'nci kez Babadağ'dan yamaç paraşütüyle havalandığını kaydetti. 2 haftada bir Fethiye'ye gelip yamaç paraşütü yapmak istediğini belirterek, yamaç paraşütü yapmanın çok güvenli olduğunu vurguladı. 'Şevkat Yerimdar 2' filminin Kasım ayında vizyona gireceğini hatırlatarak, yeni sezondan itibaren dizi projeleriyle tekrar televizyon ekranlarında boy göstereceğini sözlerine ekledi. (DHA)https://www.facebook.com/PARLAKBASAK


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder