Başak Parlak,Bir Deniz Hikayesi ile Geliyor

Başak Parlak, Kanal D’nin yeni sezon sürprizlerinden “Bir Deniz Hikayesi” ile ekrana dönüyor.

Başrollerini Emir Berke Zincidi, Emre Kızılırmak ve Begüm Birgören’in paylaştığı dizi için “Yeşilçam sıcaklığı ve samimiyetinde bir proje” diyen Parlak’la çekimlerin devam ettiği Bozburun’da buluştuk. 15 Eylül’de başlayacak “Bir Deniz Hikayesi”nin kamera arkasını bir de ondan dinledik.
* Yeni diziniz “Bir Deniz Hikayesi” hayırlı olsun. Ama öncesinde biraz geçmişe dönmek istiyorum. Oyunculuk maceranız nasıl başlamıştı?
- Oyunculuğa 2002’de “Zalim” dizisiyle başladım. Ortaokula gidiyordum o zamanlar. Şarköy’de yaşıyordum. İstanbul’da bir ajansa kaydoldum. Sonra bir deneme çekimine katıldım ve kendimi bir anda Kayseri’deki sette buldum. Oyunculuğa başlamam ailemin isteğiyle oldu diyebiliriz ama devam etme kararı bana aitti.

* Oyunculuğa çocuk yaşlarda başlamışsınız. Bunun kariyer ve özel yaşam anlamında avantajları, dezavantajları neler?
- Doğru, 12 yaşında başladım oyunculuk yapmaya. Oyunculuk benim ilk aşkım diyebilirim. Tabii ki bir yandan okula devam edip bir yandan da çalışmak kolay değildi. Çok fazla yoruluyor ve odaklanma problemi yaşıyordum.
Neredeyse okuldan arta kalan tüm vaktim sette geçiyordu. Bazen okulda geçmesi gereken vakitte de sette olabiliyordum. Diğer yandan özgüveni yüksek, kendi ayakları üzerinde durabilen ve sorumluluk alan bir çocuk olarak büyüdüm. Bu, şu an olduğum kişi olmamı sağladı. 
BOZBURUN’DA HER ANIN TADINI ÇIKARIYORUM
* “Bir Deniz Hikayesi”ne gelelim... Sette ortam nasıl? Başrol oyuncuları Emre Kızılırmak ve Begüm Birgören ile enerjiniz tuttu mu?

- “Bir Deniz Hikayesi”, setinde olmaktan keyif aldığım bir proje. Çekim için ekipçe üç haftadır Bozburun’dayız ve bir süre daha burada olacağız. Bozburun çok güzel bir yer, burada geçirdiğim her anın tadını çıkarıyorum.
Ayrıca Emre ve Begüm’le çalışmak da çok keyifli. İnanılmaz pozitif enerjililer. Set dışında da hep birlikte vakit geçirme fırsatımız oluyor. Güzel arkadaşlıklar kurduk. Bu, sahnelerin daha samimi ve sıcak olması açısından büyük avantaj.

* İzleyici sizce hangi özelliklerinden dolayı bu diziyi sevecektir?   
- Sıcaklığı ve samimiyeti... Bunun için çok çalışıyoruz. Hikayede eski Yeşilçam filmlerinin sıcaklığı var, seyircinin bunu seveceğini düşünüyorum.

* Siz Reyhan karakterini canlandırıyorsunuz? Nasıl biri bu Reyhan, hikayedeki yeri nedir, biraz bahseder misiniz?

- Reyhan sanırım şimdiye kadar oynadığım en temiz kalpli karakter...
Hayata çok pozitif yaklaşan, iyi niyetli, sevgi dolu bir genç kız. Bazı insanların kalbinde nefret barınamaz. Reyhan da tam olarak böyle biri. Kimse hakkında kötülük düşünmüyor, insanları yargılamadan önce anlamaya çalışıyor. Doğurmadığı bir çocuğu, kendi çocuğu gibi seviyor. Önceliği hep sevdiği insanlar. Onları mutlu ederek mutlu oluyor.
HAYATA REYHAN KADAR POZİTİF BAKAMAM

* Özel hayatınızda Reyhan’ın yaşadıklarını yaşasanız tepkiniz ne olurdu? 

- Ben sanırım Reyhan kadar hayata pozitif bakabilen bir kız değilim. Olayların negatif taraflarını görmeye daha fazla eğilimliyim. Reyhan’ın yaşadıklarını yaşasaydım sanırım onun kadar tutarlı ve sabırlı davranamazdım. Bu açıdan her yeni bölüm senaryosunda Reyhan’dan daha fazla şey öğreniyorum. O bana ilham veriyor.

* Siz “Bir Deniz Hikayesi”nde en çok kimin hikayesini sevdiniz?
- Bu, adı üzerinde 10 yaşındaki Deniz adlı bir çocuğun hikayesi. Fakat dizideki bütün karakterlerin ayrı ayrı kendi hikayeleri var. Ben tabii Reyhan’ın hikayesine çalıştığım ve onun üzerinde düşündüğüm için en çok onun hikayesini seviyorum. İlerleyen bölümlerde neler yaşayacak diye merakla bekliyorum.
Tiyatro devam ediyor
* Bir projeyi değerlendirirken hangi kriterleri göz önünde bulundurursunuz?
- En önemli şey hikaye. Benim için düşünülen karakterden önce hikayeye bakıyorum. Zaten bu projede de öncelikle hikayenin samimiyetine ve sıcaklığına vuruldum. Sonra tabii ki yönetmen ve oyuncular önemli. Dizimizin yönetmeni Aydın Bulut’la daha önce de çalışmıştım, ne kadar iyi işler çıkardığını biliyordum. Dolayısıyla onun adı projede yer almamda etkili oldu. Kanal ve yapım şirketi de önemli tabii. Kanal D, çalışmayı her zaman tercih ettiğim bir kanal. Erler Film de çok köklü ve projelerine her zaman sahip çıkan bir yapım şirketi... Daha ne olsun?

* Dizi dışında başka bir projeniz var mı?- Dizi dışında geçen sezondan beri devam eden bir tiyatro oyunum var. Adı “Siz Tek Ben Hepiniz”... Bu sezon yine devam edeceğiz. Her hafta Cihangir’deki Tatavla Sahne’de olacağız.
Hurriyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder